BASIN AÇIKLAMASI

Son yıllarda yaşanan çocuk istismarı olaylarının artarak devam etmesi bizleri derinden yaralamaktadır. Özellikle çocuklarımızın üzerine uzanan bu kirli ellere bir an önce dur demek hepimiz için büyük önem taşımaktadır.  En son Küçükçekmece’de 5 yaşındaki yavrumuza yapılan saldırı bardağı taşıran son damla olmuştur. Konunun hassasiyetle incelenmesi ve tekrarının yaşanmaması en büyük arzumuzdur.

Gün geçtikçe artan bu tür olaylar toplumsal açıdan incelenmeli, temelinde yatan nedenler bir an önce bertaraf edilmelidir. Konu ile ilgili ailelerimize ve çocuklarımıza, gerekli bilinçlendirmeler yapılmalıdır. Bir çocuğumuzun böyle bir durum ile karşı karşıya kaldığında ne yapacağını bilmesi ve olayı ailesine anlatabilme cesaretini gösterebilmesi çok önemlidir. Bu konuda ailelerimize, eğitimcilerimize ve toplumsal bilinç düzeyinin yükseltilmesi için de kurum ve kuruluşlarımıza büyük görevler düşmektedir. Bizler yavrularımıza saldıran bu canilerin en kısa zamanda hak ettikleri cezayı alacaklarına inanıyor ve bu olayların artık son bulmasını diliyoruz.

Tekirdağ Bisiklet ve Spor Kulübü kurulduğu günden bugüne, ülkemiz ve geleceğimiz için önem arz eden her konuda sesini duyurmuş, toplumsal hareketlerin destekçisi olmuş ve olmaya da devam edecektir.

Tekirdağ Bisiklet ve Spor Kulübü

Tarih: 25.04.2019

Bize Katılın

Sponsorlarımız